PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31419}

Helikopter w ogniu

Black Hawk Down
7,8 314 233
oceny
7,8 10 1 314233
7,4 24
oceny krytyków
Helikopter w ogniu
powrót do forum filmu Helikopter w ogniu

Ludzie się mnie pytają: "Hej ty. Co ty robisz, człowieku? Dlaczego?
Co ty jesteś jakiś maniak wojenny?"
Ja chcę ocalić ten cholerny świat.
Dlaczego?
Nie zrozumieją, dlaczego to robimy.
Nie zrozumieją...
Że to chodzi o człowieka, który stoi obok ciebie.
I to jest to.

bez tego tekstu byłoby co najmniej 8/10

Ridley Scott też traci w moich oczach, USA już nie ma nic do stracenia...

ocenił(a) film na 9
jacek75

Co ty piszesz, ten tekst to właśnie nie jest żadna propaganda. Hoot już wcześniej mówi, że kiedy koło głowy przeleci CI pierwsza kula, zapominasz o całej polityce itp. Wg mnie bardzo fajnie to wytłumaczył tu chodzi o kolesia, który stoi obok Ciebie, o tą braterskość broni.
http://www.youtube.com/watch?v=WsyVRpW4xNk&feature=related

jacek75

widać panie, żeś cywil. ten tekst, to ukłon w kierunku zawodowców, tylko nie takich, którzy w wojsku wyłącznie liczyli gacie, ale faktycznie brali udział w walce. naprawdę pięknie oddaję istotę tego co się wtedy dzieje oraz tego, jak wyglądają relacje i życie ludzi, którzy w tym siedzą.

ocenił(a) film na 9
jacek75

Kolego ty chyba nie usłyszałeś dokładnie tego dialogu, dokładna rozmowa brzmiała tak:

Jak wracam do domu...ludzie się mnie pytają:
"Czemu to robisz?Czemu?Jesteś uzależniony od wojny?"
Nic im nie odpowiadam.
Dlaczego?
Bo nie zrozumieją.
Nie rozumieją czemu to robimy.
Nie zrozumieją..że to chodzi o kolegę obok.
I tyle.
O to w tym chodzi...

nie ma tam tekstu o żadnym ratowaniu świata.

ocenił(a) film na 7
Yordi

DOKŁADNIE TAK....

jacek75

USA nie prowadzi wojen politycznych od wojny Wietnamskiej. Realizuje agresywną ekspansję ekonomiczną - duże pieniądze i umowy gospodarcze, przy takich korzyściach nieważne jest życie żołnierzy i sprzeciw społeczeństwa Amerykańskiego ,które chciałoby te pieniądze przesunąć na sektor służby zdrowia ,która jest państwowa w minimalnym zakresie oraz likwidacji ponad 30 mln bezrobotnych...

Prezydenci USA realizują myśl Churchilla - " Nie mamy przyjaciół, mamy tylko wieczne interesy "

ocenił(a) film na 8
sammy_1990

no i między innym i dlatego są najbogatszym krajem na tym globie. Kapitalizm w czystej postaci czyli tam gdzie prawnik nie może, tam diabła... eee... znaczy się amerykańskie wojsko pośle. Po prostu, jeśli jest kraj gdzie pieniędzmi i umowami nie da się sprawy załatwić, tam potrzebna jest interwencja zbrojna.

OmniModo

Dobrze, że na świecie są jeszcze ludzie trzeźwo myślący. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
paul_van_dyk_87

Masakra... większość gada tylko aby gadać ..., a najlepiej aby negować...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones